19 i 20 marca 2018 roku, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, odbyły się przesłuchania zespołów w kategorii wiekowej 5-6 lat w ramach 5. Przeglądu Piosenek „Dzieci Śpiewają o Gdańsku”
60 zespołów oceniło Jury w składzie:
- Agnieszka Labenz
- Zofia Korneluk
- Arleta Rusiecka
i
przyznało nagrody i wyróżnienia:
I miejsce
Zespół „Smerfy” z Przedszkola nr 54 w Gdańsku
II miejsce ex aequo
Zespół „Marynarze” z Przedszkola nr 5 w Gdańsku
Zespół „Chmurki” z Przedszkola nr 87 w Gdańsku
III miejsce ex aequo
Zespół „Dinozaury” z Przedszkola nr 49 w Gdańsku
Zespół „Stonogi” z Przedszkola nr 60 w Gdańsku
WYRÓŻNIENIA
Zespół „Świętojańskie Przedszkolaki” z Przedszkola nr 32
Zespół „Sówki Mądre Główki” z Przedszkola nr 81
Zespół „Białe Kotki” z Przedszkola Biały Kotek
Zespół „Zerówkowicze” z Przedszkola Martolandia na Morenie
Zespół „Biedronki” z Niepublicznego Przedszkola Językowego o Profilu Artystyczno-Sportowym Happy Kids Osowa
Zespół „Wiewiórki” z Przedszkola nr 24 w Gdańsku
Zespół „Gdańszczanki” z Przedszkola nr 83 w Gdańsku
Zespół „Tęczowe Nutki” z Przedszkola nr 31 w Gdańsku
Zespół „Lamparty” z Przedszkola Niepublicznego „Pod Kasztanami”
Zespół „Oliwskie Diamenty” z Przedszkola Sióstr Elżbietanek
Zespół „Calineczka” z Przedszkola Calineczka – Niepubliczne Przedszkole Językowo-Muzyczne
Zespół „Nutki” z Niepublicznego Przedszkola Muzyczno-Językowego Mały Skarb
Zespół „Pszczółki” z Przedszkola nr 77 dla dzieci z porażeniem mózgowym w Gdańsku
21 marca odbyły się przesłuchania w kategoriach wiekowych 3-4 lata, klasy 0-I oraz II-III szkół podstawowych
Jury w składzie:
- Agnieszka Labenz
- Zofia Korneluk
- Gabriela Karin Konkol
przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
w kategorii wiekowej 3-4 lata
I miejsce ex aequo
Zespół "Morskie Nutki" z Przedszkola nr 5
Zespół "Radosne Skrzaty" z Przedszkola nr 32
II miejsce ex aequo
Zespół "Kaczki Dziwaczki" z Przedszkola nr 60
Zespół "Motylki z Calineczki" z Przedszkola Calineczka – Niepubliczne Przedszkole Językowo-Muzyczne
III miejsce ex aequo
Zespół "Kangurki" z Przedszkola Niepublicznego Chatka Puchatka
Zespół "Małe Solaris" z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana "Solaris"
Wyróżnienia:
Zespół "Little Harvard" z Niepublicznego Przedszkola "Little Harvard"
Zespół "Króliczki" z Przedszkola Niepublicznego Chatka Puchatka
Zespół "Krasnale z Wesołej Wyspy" z Niepublicznego Przedszkola "Wesoła Wyspa"
Zespół "Wesołe Smerfy" z Niepublicznego Przedszkola "Wesoła Wyspa"
Zespół "Duże Koty" z Przedszkola nr 48
Zespół "Żuczki z Calineczki" z Przedszkola Calineczka – Niepubliczne Przedszkole Językowo-Muzyczne
W kategorii klasy 0-I szkół podstawowych jury zdecydowało się nie przyznawać miejsc I, II i III
Wyróżnienia otrzymały zespoły:
"Piraci" ze Szkoły Podstawowej nr 59
"75 SP" Z Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących
"Niedźwiadki" z Podstawowej Szkoły Społecznej "Niedźwiednik"
"Muszelki" ze Szkoły Podstawowej nr 39
W kategorii klasy II-III szkół podstawowych
I miejsce ex aequo
Zespół "Polanki" z I Społecznej Szkoły Podstawowej STO
"Wesołe Triolki" ze Szkoły Postawowej nr 14
II miejsce nie zostało przyznane
III miejsce
Zespół "Morskie Nutki" ze Szkoły Podstawowej nr 1
Wyróżnienia
Zespół "Asy z D klasy" ze Szkoły Podstawowej nr 86
Zespół "Morskie Koniki" ze Szkoły Podstawowej nr 20
Zespół "Kurczaki" ze Szkoły Podstawowej nr 17
Wszystkim zespołom uczestniczącym w Przeglądzie dziękujemy za udział i gratulujemy!